Szanowni Państwo! 
W imieniu Zarządu Stowarzyszenia Wychowanków Politechniki Śląskiej Oddział Centrum Kształcenia Inżynierów w Rybniku oraz Komitetu Organizacyjnego chcielibyśmy Państwa serdecznie zaprosić do wzięcia udziału w V edycji Konferencji Naukowo-Technicznej „Górnictwo – Perspektywy i Zagrożenia”
W tym roku tytułem przewodnim jest „Węgiel, tania czysta energia i miejsca pracy”. Konferencja odbędzie się w dniach 14-16.05.2019 r. w Centrum Kształcenia Inżynierów Politechniki Śląskiej w Rybniku. Wydarzenie to, jest znakomitą platformą do wymiany doświadczeń środowiska górniczego, instytucji samorządowych oraz miejmy nadzieję, iż w tym roku, również środowiska geologów górniczych. 
W trakcie Konferencji przewiduje się wyjazdy uczestników do zakładów „okołogórniczych” i kopalń. Także do miejsc zagospodarowania działalności górniczej w środowisku naturalnym oraz przedstawiające proekologiczne działania niskoemisyjne. 
Formularz zgłoszeniowy, zagadnienia szczegółowe, wymogi redaktorskie oraz wszelkie inne informacje dotyczące Konferencji dostępne są pod adresem internetowym: 
Materiały konferencyjne ukażą się w punktowanym czasopiśmie naukowym.