Zarząd Polskiego Stowarzyszenia Geologów Górniczych po raz trzeci organizuje rajd rowerowy dla Naszych Członków. Rajd odbędzie się w dniach 11-13 września 2020 r. w Województwie Lubelskim. 
Dedykowany jest on dla osób lubiących aktywną formę wypoczynku z poszerzeniem wiedzy geologicznej i górniczej w tle. W tym roku trasa naszego rajdu rowerowego będzie przebiegać po malowniczych drogach i ścieżkach Roztocza oraz Równiny Biłgorajskiej. W trakcie wyprawy będziemy mogli zobaczyć wiele interesujących miejsc. Jedno z nich to nieczynny kamieniołom „Babia Dolina” w Józefowie. Wydobywano tu piaskowce i wapienie mioceńskie od XVIII wieku. Kamień służył jako materiał budowlany oraz jako tworzywo dla miejscowych rzeźbiarzy tych dawnych i tych współczesnych. Urwiste ściany i głębokie doliny sprawiają, że to rozległe pasmo kamieniołomów jest wyjątkową atrakcją turystyczną. W skałach zachowały się liczne odciski flory i fauny. Przy głównym wejściu na teren kamieniołomu stoi ponad 18-metrowa kamienna baszta widokowa z tarasem, z której roztacza się przepiękny widok na pofałdowaną strefę krawędziową Roztocza i Puszczy Solskiej. Kamieniołom „Babia Dolina” to tylko jedno z wielu miejsc, które odwiedzą uczestnicy rajdu. W drugim dniu chcielibyśmy odwiedzić czynny zakład górniczy, w którym wydobywana jest kreda.
Noclegi zaplanowano w gościńcu „Celina” w Krasnobrodzie, przy ulicy Cichej 13.
Koszt rajdu wynosi 200,00 zł i zawiera: 2 noclegi ze śniadaniami, obiad (niedziela) i kolację w formie grilla (sobota), przejazd autokarem wraz z rowerami (z siedziby PSGG do Krasnobrodu i z powrotem), ubezpieczenie. Dodatkowo do kosztów wyjazdu należy doliczyć pozostałe koszty. 

Z uwagi na ograniczenia związane z wprowadzonym w Polsce stanem epidemii oraz zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego dotyczącymi organizacji imprez masowych, rajd od strony organizacyjnej będzie miał charakter „Wirtualnej asysty”, podobnie jak II Rajd Pieszy PSGG, który odbył się w dniach 31 lipca – 2 sierpnia 2020 r. w rejonie Gór Orlickich oraz Bystrzyckich.  Komitet organizacyjny PSGG wyszukał interesujące miejsca do wędrówek rowerowych, zaplanował trasy, znalazł dostępne miejsca noclegowe wraz z wyżywieniem, dostępne atrakcje turystyczne itp. Dodatkowo planuje się wsparcie inicjatywy formą dopłaty do wyjazdu dla każdego z Członków. Uczestnicy realizując plan rajdu będą poruszać się w kolumnie z zachowaniem bezpiecznych odstępów i wyposażeniem w elementy zakrywające nos i usta, bądź we własnym zakresie w warunkach obowiązujących (w danym dniu) ograniczeń związanych ze stanem epidemii.

Zachęcamy Członków Stowarzyszenia do udziału w rajdzie. Z uwagi na to, że ilość miejsc jest ograniczona, obowiązuje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia udziału w rajdzie należy kierować na adres mailowy: kontakt@psgg.pl. Wpłaty należy uiścić na konto Stowarzyszenia. Szczegóły będą podane w następnym komunikacie, skierowanym bezpośrednio do osób uczestniczących. Wszelkie pytania związane z organizacją rajdu proszę kierować drogą mailową na adres:  biuro@psgg.pl lub telefonicznie pod numer 600-191-626.
Na zgłoszenia czekamy do dnia 6 września.

Zarząd PSGG