Zarząd Polskiego Stowarzyszenia Geologów Górniczych po raz drugi organizuje rajd rowerowy dla Naszych Członków. Rajd odbędzie się w dniach 20-22 września 2019 r. w Legnicko-Głogowskim Okręgu Miedziowym. 
Dedykowany jest on dla osób lubiących aktywną formę wypoczynku z poszerzeniem wiedzy geologicznej i górniczej w tle. Rajd będzie okazją do zapoznania się z historią jednego z największych ośrodków eksploatacji rud miedzi na świecie. W trakcie pokonywania zaplanowanej trasy rowerowej (wzdłuż 8 szybów kopalnianych), uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć różne obiekty Kombinatu Górniczo- Hutniczego Miedzi „Polska Miedz” S.A. Uczestnicy rajdu będą słuchaczami prelekcji prowadzonej przez pracowników Zakładu Hydrotechnicznego poświęconej największemu w Europie zbiornikowi odpadów poflotacyjnych – „Żelazny Most” oraz zwiedzą Izbę Pamięci Jana Wyżykowskiego. 
Noclegi zaplanowano w zajeździe „Adria” w Polkowicach, przy ulicy Kopalnianej 2. Koszt rajdu wynosi 250,00 zł i zawiera 
2 noclegi ze śniadaniami, obiad i kolację w formie grilla (sobota), przejazd autokarem wraz z rowerami (z siedziby PSGG do Polkowic i z powrotem), ubezpieczenie i odzież odblaskową. Dodatkowo do kosztów wyjazdu należy doliczyć pozostałe wyżywienie. 
Zachęcamy Członków Stowarzyszenia do udziału w rajdzie. Z uwagi na to, że ilość miejsc jest ograniczona, obowiązuje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia udziału w rajdzie należy kierować na adres mailowy: kontakt@psgg.pl. Szczegóły będą podane w następnych komunikatach dla osób uczestniczących. Wszelkie pytania związane z organizacją rajdu proszę kierować drogą mailową na adres: kontakt@psgg.pl lub telefonicznie pod numer 600-191-626. 
Zarząd PSGG