Zarząd Polskiego Stowarzyszenia Geologów Górniczych po raz drugi organizuje pieszy rajd dla Naszych Członków. Rajd odbędzie się w dniach 31 lipca – 2 sierpnia 2020 r. w rejonie Gór Orlickich oraz Bystrzyckich. Dedykowany jest dla osób lubiących aktywną formę wypoczynku z poszerzeniem wiedzy geologicznej w tle. Głównym celem rajdu jest zapoznanie się z pracą geologa górniczego realizującego swoje zadania podczas eksploatacji wapienia w zakładzie górniczym „Romanowo” oraz piesze wędrówki szlakami pasma Sudetów. W ramach wyjazdu przewidujemy między innymi pieszą wędrówkę na najwyższy szczyt Gór Orlickich po polskiej stronie, czyli Orlicę 1084 m n.p.m. Później, szlakiem granicznym przewidujemy zejście do Masarykowej Chaty. Z okolic schroniska rozciąga się piękna panorama na Kotlinę Kłodzką, Góry Złote i Bialskie, a także na Masyw Śnieżnika. Jeżeli pogoda nam dopisze to przejdziemy na Velka Destna 1115 m n.p.m. – najwyższy szczyt Gór Orlickich (już po stronie czeskiej). Opcjonalnie, gdyby granice były zamknięte – zwiedzimy Rezerwat Przyrody „Torfowisko pod Zieleńcem” i wstąpimy do Schroniska pod Muflonem.
Z uwagi na ograniczenia związane z wprowadzonym w Polsce stanem epidemii oraz zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego dotyczącymi organizacji imprez masowych, rajd od strony organizacyjnej będzie miał charakter „Wirtualnej asysty”. Jest to nasz racjonalizatorski pomysł i podejście do integracji środowiska geologów w dobie obecnych czasów. W skrócie idea jest taka, aby komitet organizacyjny PSGG wyszukał interesujące miejsca do pieszych wędrówek, zaplanował trasy, znalazł dostępne miejsca noclegowe wraz
z wyżywieniem, dostępne atrakcje turystyczne itp. Dodatkowo planuje się wsparcie inicjatywy formą dopłaty do wyjazdu dla każdego z Członków. Uczestnicy realizując plan rajdu będą poruszać się we własnym zakresie w warunkach obowiązujących (w danym dniu) ograniczeń związanych ze stanem epidemii. PSGG, realizując asystę uczestnikom, zapewni opiekę doświadczonego przewodnika górskiego, który będzie się znajdował na szlaku. 

Szacowany koszt udziału jednej osoby wynosi 200 PLN. Nocleg planowany jest w Ośrodku Noclegowym AGAL Sport w Zieleńcu.
Zachęcamy Członków Stowarzyszenia do udziału w rajdzie, jednakże ilość miejsc jest ograniczona, w związku z czym obowiązuje kolejność zgłoszeń.
Na zgłoszenia czekamy do dnia 25 czerwca.

W związku z nową formą organizacyjną wszelkie informacje o rajdzie udzielane będą indywidualnie pod adresem mailowym: kontakt@psgg.pl lub telefonicznie pod numerem 607 878 292 (kol. Grzegorz Miodoński).

Zarząd PSGG