Zarząd Polskiego Stowarzyszenia Geologów Górniczych po raz pierwszy organizuje Rajd rowerowy dla Naszych Członków.
Rajd odbędzie się w dniach 22-23 września 2018 roku w Górach Świętokrzyskich i dedykowany jest dla osób lubiących aktywną formę wypoczynku z poszerzeniem wiedzy geologicznej w tle. Jest on okazją do zapoznania się z historią jednego z regionów Polski, który uznawany jest za prawdziwą skarbnicę wiedzy w kontekście rozwoju edukacji geologicznej, paleontologii czy archeologii. W trakcie pokonywania trasy rowerowej do Chęcin, która swój początek będzie miała w okolicach Dworca PKP w Kielcach, uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć również różnego rodzaju atrakcje turystyczne. 
Chęciny to małe miasto malowniczo położone między Pasmem Chęcińskim, a Pasmem Zelejowskim Gór Świętokrzyskich. Oprócz ruin zamku królewskiego z przełomu XIII i XIV wieku, warto z bliska spojrzeć na urokliwy, średniowieczny rynek. Z Chęcin wytyczone są szlaki piesze prowadzące m.in. na Górę Zamkową i do jaskini Raj. Innymi ciekawymi zabytkami występującymi w Chęcinach są m.in.: Klasztor Ojców Franciszkanów, Klasztor Sióstr Bernardynek, Synagoga i cmentarz żydowski.

Nocleg przewidziano w nowoczesnym ośrodku naukowo – badawczym i centrum konferencyjnym Uniwersytetu Warszawskiego, czyli w Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej. Koszt noclegu wynosi 54,00 zł (dodatkowo do kosztów wyjazdów należy doliczyć wyżywienie, ubezpieczenie oraz koszt dojazdu do Kielc). 

Link do strony Europejskiego Centrum Edukacji Geologicznej: https://www.eceg.uw.edu.pl 
Zachęcamy Członków Stowarzyszenia do udziału w rajdzie, jednakże ilość miejsc jest ograniczona, w związku z czym obowiązuje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia udziału w rajdzie należy kierować na adres mailowy: kontakt@psgg.pl. Szczegóły będą podane w następnych komunikatach dla osób uczestniczących.
Wszelkie pytania związane z organizacją rajdu proszę kierować drogą mailową na adres: kontakt@psgg.pl lub telefonicznie pod numer 600-191-626.