W dniach 22-23 września br., zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, odbył się pierwszy rajd rowerowy Polskiego Stowarzyszenia Geologów Górniczych. 
Kilkunastu uczestników tego nietypowego seminarium zmierzyło się ze specjalnie zaplanowanymi trasami uwzględniającymi aspekty przyrody nieożywionej Gór Świętokrzyskich. W pierwszym dniu po przyjeździe do Kielc odwiedziliśmy Muzeum Geologiczne Oddziału Świętokrzyskiego Państwowego Instytutu Geologicznego – Państwowego Instytutu Badawczego, gdzie mogliśmy zobaczyć stałą wystawę obrazującą 600 milionów lat historii geologicznej Gór Świętokrzyskich oraz ekspozycji skał i minerałów – bogactw mineralnych regionu. Następnie w zależności od umiejętności i formy „rowerowej”, podzieleni na grupy wyruszyliśmy na przygotowane trasy edukacyjne, obejmujące zarówno zagadnienia geologiczne i górnicze, jak i przyrodnicze. 
Po wyczerpującej jeździe przyszedł czas na odpoczynek i nocleg w miejscowości Chęciny 
w nowoczesnym ośrodku naukowo-badawczym i centrum konferencyjnym Uniwersytetu Warszawskiego, czyli w Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej. W drugim dniu wszyscy zaineresowani stanęli na wysokości zadania i po zwiedzaniu miejsca noclegu kolejną trasą przejechali w kierunku Góry Miedzianki do Muzealnej Izby Górnictwa Kruszcowego oraz ponownie do Kielc. 
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji rajdu oraz uczestnikom za bezpieczną jazdę i wspaniałą atmosferę…. i do zobaczenia na kolejnym rajdzie, na który zapraszamy już dzisiaj wszystkich Naszych Członków. 
Zarząd PSGG