01 sierpnia, 2019

I RAJD PIESZY PSGG ZA NAMI

W dniach 27-28 lipca br., zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, odbył się pierwszy rajd pieszy Polskiego Stowarzyszenia Geologów Górniczych. 
Kilkunastu uczestników tego nietypowego seminarium zmierzyło się ze specjalnie zaplanowanymi trasami górskimi uwzględniającymi aspekty przyrody nieożywionej Beskidu Wyspowego. W przemiłej atmosferze, znakomitych humorach i przy sprzyjających warunkach pogodowych wspięliśmy się na szczyt Lubonia Wielkiego i Mogielicy. Wszystko odbyło się przy udziale przewodnika górskiego. 
Jednym z ważniejszych elementów okazała się wizyta uczestników rajdu w tunelu drążonym na odcinku drogi ekspresowej S7 (tzw. Zakopianka, odc. Lubień-Rabka) przez generalnego wykonawcę firmę ASTALDI. 
Dziękujemy Dyrekcji i przedstawicielom firmy ASTALDI za przyjęcie Członków naszego stowarzyszenia, wygłoszenie prelekcji i zgodę na zwiedzanie tunelu. Serdeczne podziękowania składamy również wszystkim tym, którzy przyczynili się do organizacji rajdu oraz uczestnikom za wspaniałą atmosferę jaką stworzyli. Szczególnie dziękujemy koledze Romanowi Sojdzie, który włączył się do przygotowań seminarium i przygotował logistycznie wszystkie trasy rajdu wraz z profesjonalną oprawą przewodnika górskiego. 
Wszystkich zainteresowanych aktywnym wypoczynkiem zachęcamy do śledzenia Naszej strony internetowej, gdzie będziemy na bieżąco umieszczać informacje o kolejnych inicjatywach podejmowanych przez Zarząd PSGG. 

Zarząd PSGG