29 kwietnia, 2019

PONAD 200-u CZŁONKÓW STOWARZYSZENIA

Mamy przyjemność ogłosić, iż już ponad 200 osób przyłączyło się do Naszej organizacji i złożyło deklarację współpracy i członkostwa. Biorąc pod uwagę niewielką grupę docelową PSGG, jaką są głównie uprawnieni geolodzy górniczy z całej Polski, jest to nad wyraz nobilitujące, szczególnie w świetle działań statutowych Zarządu oraz wszystkich Organów i Członków Stowarzyszenia. Setnego członka przyjęliśmy w lutym 2018 roku. Wynika z tego, iż w ciągu około roku przybyło Nas ponad 100%. W tym okresie zwiększyła się również liczba członków wspierających oraz partnerów. 

Mężczyźni stanowią 83% Członków Stowarzyszenia, kobiety 17%. Zdecydowana większość jest zatrudniona w zakładach górniczych, urzędach i administracji państwowej, firmach świadczących usługi w zakresie geologii i hydrogeologii, instytutach naukowych oraz uczelniach wyższych. Poza dużym doświadczeniem zawodowym związanym ze stażem pracy oraz udziałem w szeregu inicjatywach zawodowych nasi Członkowie posiadają szereg kwalifikacji w zawodzie geologa i posiadają wszystkie uprawnienia wynikające z obowiązujących kategorii w zakresie czynności polegających na wykonywaniu, dozorowaniu i kierowaniu pracami geologicznymi nadawane przez Ministra Środowiska. Ponadto osoby zrzeszone w PSGG są czynnymi członkami szeregu komisji branżowych, zespołów opiniotwórczych, komisji egzaminacyjnych i szeregu innych organach o charakterze ogólnopolskim. 

Jest to niewątpliwie przyjemność współpracować z tak merytoryczną grupą ludzi, tak w zespołach, jak również indywidualnie przy wszelkich inicjatywach kreowanych przez poszczególne organy Stowarzyszenia oraz jego Członków. Mamy nadzieję, że wzrost zainteresowania Naszym Stowarzyszeniem przejawiający się zarówno liczbą nowych członków, jak również zaproszeniami kierowanymi do Zarządu od instytucji uczestniczących w debatach ogólnopolskich i dotyczących zadań statutowych wynika z pozytywnej oceny Naszych działań i wszystkich osób aktywnie biorących udział w pracach Stowarzyszenia. 

W tym miejscu chcielibyśmy pogratulować osobie, która jako 200-y Członek w kolejności przyłączyła się do Nas. Jest to koleżanka Dominika Dutka.Dominika pochodzi z Sądecczyzny, historycznej krainy znajdującej się w południowej Małopolsce, a dokładnie małej wioski Bącza Kunina. Nasza jubileuszowa Członkini jest absolwentką Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Wydziału Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska, kierunku górnictwo i geologia, specjalność geologia górnicza. Studia ukończyła w 2017 roku. Bezpośrednio po studiach podjęła pracę w Jastrzębskiej Spółce Węglowej S.A., w jednym z zakładów górniczych - Kopalni Węgla Kamiennego „Knurów-Szczygłowice, Ruch Szczygłowice jako technik geolog. W grudniu 2018 uzyskała kwalifikacje dozoru ruchu w specjalności geologicznej. Jak twierdzi lubi kino japońskie – szczególnie anime, książki sensacyjne, fantasy i fantastykę. Jest wielką fanką seriali kryminalnych i przygodowych oraz musicali. Chętnie słucha rapu, polskiego reggae i rocka, a w szczególności Queen, Hollywood Undead i Maleo Reggae Rockers, a jej marzeniem jest zobaczyć Wielki Kanion i zwiedzić Australię.

Zobaczymy, może kiedyś zorganizujemy tam Nasze warsztaty. 

Dziękujemy za zaufanie wszystkim nowym Członkom i zachęcamy do współpracy w ramach naszej platformy.

Zarząd PSGG